SK

MEDICÍNSKY

PORTÁL

nové komunikačné štandardy

Dištančné medicínske
vzdelávanie a informácie
pre širokú verejnosť

˅

August:

August - tipy mesiaca

Obrázok mesiaca

Prázdniny začali a tak trošku v netradičnom duchu, keďže koniec núdzového stavu bol 13.6.2020, avšak mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou Covid-19 stále pokračuje a tak množstvo zaujímavých podujatí v rámci Slovenska sa nerealizuje. Avšak zopár tipov na výlety, či iné aktivity predsa len pre vás máme, pretože v lete by človek mal oddychovať, venovať sa svojim koníčkom, svojim blízkym a aj samému sebe. 


V Bratislave sa otvorila nová mestská pláž. Priviezlo sa 650 ton piesku a tak priestor medzi divadlom Aréna a Starým mostom pripomína pláž. Je urobená pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť, nabrať sily a trošku po ťažkom období zrelaxovať.

Ďalšou možnosťou ako stráviť čas sú návštevy hradov a zámkov na Slovensku. Celkovo máme na území Slovenska 116 hradov a zrúcanín. Nie všetky sú však vhodné pre imobilných návštevníkov. Jedine Bratislavský hrad má vybudovaný výťah a umožňuje tak bezbariérový prístup.

V roku 1993 bol do zoznamu UNESCO zaradený Spišský hrad s okolím, ktorý je najväčším hradným priestorom v strednej Európe. 


Súčasťou hradu je Spišské podhradie s prekrásnym cirkevným mestom Spišská Kapitula. Práve Spišskej Kapitule patrí príznačné pomenovanie – Slovenský „Vatikán“. Z nej najzaujímavejšiu časť tvorí Katedrála sv. Martina. 

Ak sa počas júlových mesiacov potrebujete trošku schladiť, možnosť vám ponúka Dobšinská ľadová jaskyňa. Vďaka svojej hrúbke ľadu, niekde je to až 25 metrov, výzdobe a priestoru, ktorý ponúka, bola zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 


Berlina, s.r.o. | Tichá 31 | 811 02 Bratislava | +421 2 207 835 55 | medicinskyportal@berlina.sk

Späť

Tento web používa súbory cookies. Viac o súboroch cookies » tu «. Zásady spracovania a ochrany osobných údajov spoločnosti Berlina, s.r.o. » tu «. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.