SK

MEDICÍNSKY

PORTÁL

online vzdelávanie na mieru

Dištančné medicínske
vzdelávanie a informácie
pre širokú verejnosť

Máj:

Geocaching

Obrázok mesiaca

O čo ide?


Geocaching je hobby pre každého človeka so sedavým zamestnaním a pár hodinami týždenne nazvyš. Máte radi turistiku, viete používať mapu a buzolu, či aspoň GPS navigáciu? Potom nemáte na čo čakať. Do tejto aktivity je vhodné zapojiť i deti, keďže o zábavu nie je núdza.



Výraz geocaching sa skladá z predpony geo-, označujúcej činnosť súvisiacu so Zemou, a slova cache – skrýš. Geocaching je hra 21. storočia, ktorá má dočinenia nielen s modernými výdobytkami súčasnosti, ale predovšetkým s krásnou prírodou a pobytom na čerstvom vzduchu a kúskom adrenalínu. Zapojiť sa môže každý. Stačí prístup na internet, GPS navigátor a chuť na dobrodružstvo. Turistika, navigácia a GPS navigátor, to je v skratke dobrodružný geocaching.


Podstata tejto hry spočíva v hľadaní tzv. cache, po slovensky kešky, teda jednoduchej schránky, ktorú niekto ukryje na neznáme miesto a na internete uverejní jej súradnice spolu s ďalšími potrebnými doplňujúcimi informáciami. Ostatní nadšenci potom pomocou GPS navigátora hľadajú skrytý „poklad“.


Ako si „zageocachingovať“?


Najprv je potrebné sa jednoducho a hlavne zadarmo zaregistrovať na geocaching.com. Účet si založte buď vo webovom prehliadači, alebo cez oficiálnu aplikáciu. Po vykonaní tohto kroku vám budú sprístupnené mapy s keškami okolo vás. Appka vám bude užitočná aj ako navigácia k vami vybranej keške.



Tí, ktorí kešku úspešne objavia sa po objavení jednoduchej vodovzdornej škatuľky zapíšu do zošita, nazývaného logbook, ktorý v nej nájdu spolu s perom alebo ceruzkou. Niektoré kešky obsahujú aj drobnosti, ktoré si ako výmenu za iné maličkosti môžu odniesť ako suvenír. Po príchode domov sa tí úspešnejší aj tí menej úspešní, ktorým sa schránka nájsť nepodarila, opäť zapíšu, ale už do špeciálnej internetovej schránky.


Len v okolí Bratislavy je takmer štyritisíc kešiek. Prajeme vám úspešný a hlavne zábavný lov!




Zdroje:

Geocaching

Berlina, s.r.o. | Tichá 31 | 811 02 Bratislava | +421 2 207 835 55 | medicinskyportal@berlina.sk

Hlasová stopa v článkoch bola vygenerovaná pomocou AI

Späť
zmeniť veľkosť písma zmeniť veľkosť písma
zväčšiť

Tento web používa súbory cookies. Viac o súboroch cookies » tu «. Zásady spracovania a ochrany osobných údajov spoločnosti Berlina, s.r.o. » tu «. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.